YAKIN

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2022
105’
Belçika, Fransa, Hollanda
Renkli

On üç yaşındaki Léo ile Rémi yakın arkadaştır. Uzun yaz tatilini Léo’nun ailesinin çiçek yetiştirdiği çiftlikte masum bir yakınlık içinde geçirirler. Sonbahar gelince birlikte bisikletleriyle okula giderler ama yakınlıklarını fark eden akranlarının kimi zaman aşağılayıcı yorumlarına maruz kalırlar. Dışlanmak istemeyen Léo, Rémi’yle arasına mesafe koymaya başlar. Léo’nun kendini geri çekip soğuk davranmasını kaldıramayan Rémi çözümü trajik bir eylemde arar. Olanları anlamaya çalışan ve teselli arayan Léo, Rémi’nin annesi Sophie’yle yakınlaşır. Yakın, arkadaşlık ve sorumluluk üzerine dokunaklı bir film.

Büyük Ödül Cannes Gümüş Hugo, Altın Q-Hugo Chicago Carmel En İyi Film Haifa Arthouse Sinema Ödülü Hamburg İzleyici Ödülü Heartland CICAE Jüri Ödülü Cinefest Miskolc İzleyici Ödülü Mill Valley Jüri Özel Ödülü Montclair Eleştirmenler Ödülü Haugesund Genç Jüri Ödülü Oslo/Fusion İzleyici Ödülü Palic Jüri Büyük Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Seville Sydney Film Ödülü Sydney

Lukas Dhont (Ghent, 1991) ilk uzun metraj filmi Girl, ilk gösterimini Cannes Film Festivali’nde yaptı ve en iyi ilk filme verilen Caméra d’Or Ödülü’nü ve Queer Palmiye Ödülü’nü aldı. Yönetmenin ikinci uzun metrajı Yakın, 2022 Cannes Film Festivali yarışma bölümüne seçildi ve Jüri Büyük Ödül’ü Claire Denis’in Stars at Noon adlı filmiyle paylaştı. Yakın 2022 Haziran ayında Sidney Film Ödülü’nü de kazandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.