Tayfun Pirselimoğlu ve Ercan Kesal Ankara’daydı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gezici Festival’de gösterilen Ben O Değilim gösterimine yönetmen Tayfun Pirselimoğlu ve oyuncu Ercan Kesal katıldı.

Ben O Değilim film gösteriminin ardından filmin yönetmeni Tayfun Pirselimoğlu ve oyuncusu Ercan Kesal festival izleyicisinin sorularını yanıtladı.

Gelen sorular doğrultusunda, Tayfun Pirselimoğlu filmlerinde tema olarak kullandığı kavramlar olan; erkeğin yalnızlığını ve kadına olan muhtaçlığını anlattı. Bazı erkeklerin filmlerindeki karakterler gibi bir şekilde hayatta varolmak için kadınlara ihtiyaç duyduğunu ve onlar ile varolabildiğini vurguladı. Bunun sınıfsal ya da bir gruba ait bir özellik değil genel olarak bir erkeğin zayıflığı olduğunu da ekledi.

Filmlerinde kullandığı “sözde” fantastik öğelere de; “Hayatının kendisinin fantazması bizim kendi fantazmamızın çok ötesinde. Benim yarattığım bu fantazma ile hayatın kendi hakikati boy ölçüşemez bile” şeklinde yanıt verdi.

Ercan Kesal’e sorulan “Yozgat Blues’da da aynı karakteri oynamıştınız, bu karakterin üzerinize yapışmasından korkmuyor musunuz?” sorusuna profesyonel bir oyuncu olmadığı için böyle bir kaygısı olmadığını, her set deneyiminin onun için bir macera olduğunu söyledi. Ayrıca oyuncunun kişiliğinden, şahsiyetinden karakter için en iyi olanı çıkartan zaten yönetmendir vurgusunu da ekledi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.