SERSERİNİN KEFARETİ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2020
95’
renkli
İrlanda

Yaptıklarından pişman olup, işlediği günahlardan kurtulabilmek umuduyla doğduğu kasabaya geri dönen hayırsız bir oğul hakkında bir kara komedi. Jimmy hayatla bağlarını koparmış bir nihilisttir. Yanında taşıdığı siyah deriden doktor çantasının içinde kendini asmak için kullanmayı planladığı bir halat vardır. Suçluluk ve utanç doludur, içindeki kötülüklere yenik düşmüş durumdadır.

Yedi yıldır hasta babasına bakmaktan bunalmış olan kardeşi Damien, kasabayı terk edip giden Jimmy’ye çok öfkelidir. Jimmy’nin hasta babası, o ziyarete geldikten kısa bir süre sonra ölür. Son nefesini verdiği anda gök gürlemeye başlar ve yağmur bastırır. Ancak babası yağmurlu bir günde gömülmemeyi vasiyet etmiştir. Jimmy yağmur dinene kadar kasabada kalmak zorundadır.

Yalnızlık, eve dönüş, kızgınlık, hüzün, keder, inanç, intihar ve kurtuluş gibi temaları ele alan bu cesur ve gerçekçi komedi/dram, İrlanda’nın tipik iğneleyici kara mizahına bir saygı gösterisi.

Philip Doherty Cavan Town’da yaşayan yazar, yönetmen. Clones Film Festivali’nde Jüri ve İzleyici Ödülleri’ni alan The Diamond Boutique ve The Goatee Uprising adlı kısa filmleri yönetti. Serserinin Kefareti ilk uzun metraj filmidir. Hepsi Dublin Fringe Festivali’nde izleyici karşısına çıkan ​Pilgrim, The Birthday Man ​ve The Circus of Perseverance ​adlı tiyatro oyunlarını yazdı ve yönetti. Halen Galway’de, Fiach adlı oyununun ilk gösteriminin yapılacağı Fibin tiyatrosunun sanat yönetmeni olarak çalışmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.