Neden Tarkovski Olamıyorum İlk Gösterimi Yapıldı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

20. Gezici Festival’de, Neden Tarkovski Olamıyorum Ankaralı izleyici ile ilk kez buluştu.

“Neden Tarkovski Olamıyorum” film gösteriminin ardından filmin yönetmeni Murat Düzgünoğlu festival izleyicisinin sorularını yanıtladı.

Düzgünoğlu’na ilk sorulan soru; filmin senaryosunun gerçek bir hikayeden alınıp alınmadığı oldu. Murat Düzgünoğlu, filmdeki aile hikayesinin kendi ailesinden öğeler taşıdığından ve babasının da 22 yıl boyunca yapmak için uğraştığı bir binası olduğundan söz ederek soruyu yanıtladı. Ancak bunun filmin gerçekliğine bir etkisi olup olmadığına filmin izleyicisinin karar vermesi gerektiğini ekledi.

Bir başka soru da “Tarkovski’liğe soyunmak için bazı zorlukların göze alınması gerekirdi. Bunlar göze alınmazsa Tarkovski olunmaz mı?” idi. Düzgünoğlu bu soruya da “Tarkovski olma isteği bir abesle iştigal aslında. Sanat biraz taklitle başlıyor zaten çünkü birileri sizin için hep yukarıda duruyor ve siz onları örnek alıyorsunuz. Bu kişileri ya da bu kavramları taklit etme çabası da bir yere kadar anlaşılabiliyor. Ancak aslında insan önce kendisine, kendi benliğine dönüp bir bakmalı” şeklinde yanıt verdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.