Hobi
0 Comment
Bir kadın erkekleri yakalayıp kafese kapatmaktadır.
Diyaloğun Boyutları
0 Comment
Film, iletişim ve anlaşmayı olanaksız kılan kavga ve çekişmeleri rengarenk görüntülerle anlatmaktadır. Diyaloğun Boyutları, Çek canlandırma sinemasının en ünlü ve başarılı FILMLERinden biri olup hem Çek, hem dünya canlandırmasının başyapıtıdır.
Tepedeki Çiftlik
0 Comment
Çalışkan bir çiftçi ailesi, aç hayvanlarını beslemek için uğraşmaktadır. Ücra bir yerde olan çiftliğin çevresindeki topraklar, vahşi ve tehlikelidir.
Kafe Bar
0 Comment
Bir erkek ve bir kadın bir kahve içmek için buluşurlar, iletişim kurmaları güç olabilir. Yetmişlerde bir “SEKS SAVAŞI” vardı. Bense bir SEKS PASİFİSTİYDİM!…” (Alison de Vere 1996)
Şişede Durduğu Gibi Durmaz
0 Comment
Film, alkole karşı koyamayan ve gereğinden fazla içen, bu yüzden de kaza yapan bir motosiklet sürücüsü hakkında. Sıradan bir eğitici film olarak görülebilecekken sanatçıların kullandığı sıradışı ve işlevsel yöntemlerle film, [...]
Oyuncak Köy
0 Comment
Bir turist, şişirdiği plastiklerle sahilde bir köy kurar. Bu gerçek dışı ortamda, duygular dahil her şeyin plastikten bir benzeri vardır. Sahilde, tutkulu bir aşk, kıskançlık, intikam ve en sonunda da [...]
Yoklama
0 Comment
Film, Nazi işgali sırasında yaşanan bir dramı anlatır. Bir Gestapo subayı, toplama kampındaki tutuklulara gaddarca davranmaktadır.
Beklenmeyen Bomba
0 Comment
Kent sakinleri, cehennemî bir makinenin infilak etmesiyle korkuya kapılarak kenti terk etmiştir. Olan bitenin ayırdında olmayan bir serseri çıkagelir.