Karşı Karşıya
0 Comment
Bir partiye ev sahipliği yaptıktan sonra sabah uyanan adam, evinde bayılıp düşmüş bir kadın bulur. Günün geri kalanını evi terk etmesi için kadını ikna etmeye çalışmakla geçirir.
Yıkım
0 Comment
Gabriel’i unutmak istemektedir. Onu hatırlatan her şeyi tahrip etmeye başlar: Kitaplar, müzik, filmler, hatta herifin evi…
Geridönüşüm
0 Comment
“Pekin kentinin dış mahallelerini ve sakinlerinin hayatını son otuz yıl içinde belgeleyen yarım milyondan fazla 35 mm. renkli film negatifi. İzleyeceğiniz canlandırmayı ortaya çıkarmak için bunların arasından 3000 fotoğraf seçtik”.
Washingtonia
0 Comment
Zürafaların yürekleri artık işitilmediği zaman başlar Washingtonia. Atina’nın alternatif adıdır Washingtonia. İnsanların, hayvanlar gibi, sıcaktan dolayı yaz kederine kapıldığı bir yerdir.
Güzellik
0 Comment
Güzellik, doğumdan ölüme, sevgiden cinselliğe, acıdan korkuya kadar yaşamın en önemli duyguları üzerine kısa bir öykü. Sanat ve yaşamın uzlaştırıcı güzelliklerine bir övgü.
Aşkla Başa Çıkamıyorum
0 Comment
10 yaşındaki Samuel, Lucía’ya deli gibi aşıktır. 12 yaşındaki Lucía’nın tek arzusu bir yazar, film eleştirmeni ve zengin olmaktır. Bu hedefinin önündeki tek engelden kurtulmak üzere bir plan yapmıştır.
Xenos
0 Comment
Xenos: (Yunanca: ξένος, xénos) eloğlu, düşman, yabancı. Film Ebu Eyad’ın 2011 yılında Atina gezisi sırasındaki görüntülerini ve kaydedilmiş telefon görüşmelerini harmanlayan kısa bir belgesel.
Ziazan
0 Comment
Ziazan, çok sevdiği tüpte çikolata kremasından alabilmek için bir maceraya atılıp, amcasının valizine saklanarak Ermenistan’dan Türkiye’ye geçmeye çalışan küçük bir Ermeni kızın hikayesi.
Hepimiz Öleceğiz
0 Comment
Dünyanın aynı kalmayacağını biliyorduk. Birkaç kişi güldü, birkaçı ağladı. Çoğu insan da sessiz kaldı.
Hoş Geldiniz
0 Comment
Jorge babasını sever. Babası bir tavuğu sever. Jorge tavuğu sevmez, kümese konmasını ister. Kümesi yapmadan önce, Jorge’nin bir ruhsata gereksinimi vardır. Ama bahçeniz eğer Flaman bölgesindeyse ve Flamanca bilmiyorsanız kümes [...]