Pascal’ın Yolculuğu
0 Comment
Gecekonduda yaşayan, adi bir acemi çellocu olan “Tilki” lakaplı sokak serserisi, rastlantı sonucu 500 frank bulur. Bu hazineye göz diken arkadaşları, onu kovalamaya başlarlar. “Tilki”, onlardan kaçmak için, Tex Avery [...]
Tavşan Ülkesi
0 Comment
Tavşan ülkesinde Beyinsiz Tavşanlar yaşamaktadır. Tamamen pembedirler, kafalarında beyin yerine bir delik bulunmaktadır ve başlarına ne gelirse gelsin mutludurlar. Tavşan ülkesi organize bir demokrasi olduğu için, tavşanlar zamanlarını her gün [...]
Yalnızlar
0 Comment
Romanyalı genç bir fahişenin tecavüze uğraması üzerine polis soruşturma başlatır. Kadın Fransızca bilmediğinden bir çevirmen çağrılır.
Alis Gökte
0 Comment
Bir zamanlar taş devrinde yaşayan hayvan türlerinin davranışları, insan ırkının onları evcilleştirmesi ve tutsak etmesiyle değişmiştir. Hayvanlar ve insanlar gittikçe birbirine yaklaşır, ortak bir kişiliğe bürünür. Fakat görünüş aldatıcıdır.
Ayının Gecesi
0 Comment
Ürkütücü bir şehirde sokak hayvanları barınacak bir yer aramaktadır. Günün ilk ışıkları ile dağılacak olan geçici bir topluluk oluşturmak üzere Ayı’nın evine sığınırlar. Farklı kaderlerin kesişmesi ile dışlanmışlığın yeniden anlatımı.
Parvaneh
0 Comment
Genç Afgan mülteci Parvaneh, İsviçre dağlarında sığınma hakkı bekleyenler için yapılmış geçici göçmen kampında kalmaktadır. Ailesine para göndermek için şehre iner ve farklı insanlarla karşılaşır.
Gulyabani
0 Comment
On yaşındaki bir çocuk yaz kampındaki yaşamın zorluklarıyla başetmek zorunda kalır. Âşık olduğu kız tarafından fark edilmemek ya da ergenlerin odasını tahrip etmelerini seyretmek kolay değildir. Neyse ki ormandaki gulyabaniler [...]
İki Kişilik Ülke
0 Comment
Bir kadın ve bir erkek birbirlerine doğru tünel kazarken arkalarında izlerini bırakırlar. Bu maceraları sırasında değişik doğa parçalarından, kentlerden, savaş bölgelerinden ve sanayi alanlarından geçerler.
İnsan Müsveddeleri
0 Comment
55 yaşında işsiz Richard iş merkezindeki randevusuna üç dakika geç kalır. Sistemin kurallarına sıkışmış bir danışmanın bu gecikme için onu cezalandırmaktan başka seçeneği yoktur. 2011 Londra ayaklanmalarında yaşanan olaylardan esinleniyor.
Kelime Hazinesi
0 Comment
Hayattan artık bir şey beklemeyen iki insan olan Xiaoyan ve Werner, kendilerini, kaybolduğunu düşündükleri heyecan ve masumiyet ile öz benliklerine götürecek bir arkadaşlığa başlarlar.