El
0 Comment
Bir çömlekçinin öyküsünü anlatan bu fantastik film, insanın yaratıcılığında özgürlüğün önemini ele alıyor.
Tutku
0 Comment
İnsan yaşamının altı döneminde hız tutkusunun olumsuz etkilerini anlatan bir toplumsal taşlama. İnsan hız için aşkını, kültürünü, bütün zamanını hatta yaşamını bile feda edebilir.
Kuyu
0 Comment
Küçük bir yaratık, bir kuyudan çıkıp ışığa erişmek için bir hava baloncuğuna tutunur. Soğuğa, karanlığa ve yalnızlığa dayanarak balonun üzerinde tehlikeli bölgelerden geçer.
Kristoph’un Tahta Gözü
0 Comment
Küçük bir dağ köyünde yaşayan bir adam tahtadan bir kamera yapar ve sadece hayalinde varolan büyük filmi çekmeye koyulur.
Eller Yukarı
0 Comment
İkinci Dünya Savaşı sırasında Varşova gettosunda çekilen, ellerini havaya kaldırmış bir oğlanın fotoğrafının bıraktığı izlenimler.
Moebius Şeridi
0 Comment
“Günlerdir dolaşıyorum ama kimseyle karşılaşmadım.” Bu sözler bilinmeyene giden hızlı bir trende yolculuk eden filmin kahramanına ait. İnsanın yabancılaşması ve yalnızlığı üzerine bir alegori.
Jakup
0 Comment
13 yaşındaki bir oğlanın babasız yaşamı.
Yumurta
0 Comment
İki çocuk evde yalnızdır. Oğlanın karnı acıkmıştır.
Büro
0 Comment
Bürokrasi üzerine hüzünlü bir yergi. Sosyal sigortalar bürosunda gizli kamerayla çekilmiş bir film. Büronun içinde yaşlı emekliler vardır.
Bir Oyun
0 Comment
Arabada bir çift. Bir süre sonra başka bir arabayla karşılaşırlar, önce kim kimin önünden çekilecek oyunu oynamaya başlarlar.