Titanyum
0 Comment
1990’ların Türkiye’sinde yetenekli ve genç bir buz patenci kız, zorlu kariyerine devam edebilmek için özgüvenini yeniden kazanmalıdır.
Söz Hakkı
0 Comment
7 Kasım 2016’da, Tampere Kent Konseyi bir tramvay hattı inşa edilip edilmemesini tartışmak üzere toplanır.
Raymonde ya da Dikey Yönde Kaçış
0 Comment
Raymonde bezelyelerden, yaprak bitlerinden, kirli külotlardan ve kazılması gereken sebze bahçesinden bıkmıştır. O aslında sevişmek ve sevilmek ister ve gökyüzünün sonsuzluğunu tercih eder…
Kaza-ra
0 Comment
Her balkon bir şiirdir, bir şarkı – bir kastır! Yakına gelin! Seyredin! Sertçe seyiren bir kastan yapılmış on katlı bir duvar bu! Guy Maddin on iki uzun metrajlı filmin yönetmenliği [...]
Karmaşık
0 Comment
Trenini kaçıran 19 yaşındaki Esra, akıllı telefonunda hızla akıp giden, göz alıcı bir oyun oynayarak zaman öldürürken eski bir Rubik Küpü dikkatini çeker.
Her Şey Akar
0 Comment
İçine kapanık deniz biyoloğu Stefaan da tıpkı incelediği karaya vuran balinalar gibi okyanustan kaçmak ister. Ancak su baskınları, damlayan musluklar ve durmak bilmeyen yağmur hayatına sızmaya devam eder ve sudan [...]
Harika Şeyler 2022
0 Comment
Bu kısa film, video sanatçısı Anna Vasof’un algılarımızla oynadığı altı bölümden oluşuyor.
Guaxuma
0 Comment
Tayra ve ben Brezilya’nın kuzey doğusundaki bir sahilde büyüdük. Birbirimizden hiç ayrılmazdık. Denizden esen meltem beni o mutlu anılara geri götürüyor.
Gölgelerin Arasında
0 Comment
Sıkıcı işinde sıkışıp kalmış Natalia, çalınan bir kalp için yapılan aramaya katılır. Kalplerin bankaya yatırılabildiği bir dünyada, kahramanımız bir ikilemle yüzleşecektir: kalbini vermek, ya da kendine saklamak.
Gölge Hayvanlar
0 Comment
Marall, anne ve babasıyla bir partiye gider. Ondan uslu durması beklenmektedir. Akşam yetişkinler eğlenirken Marall onların davranışlarını tuhaf bulur. Hepsinin ortama uyum sağlamaya çalıştığını, ancak herkesin başarılı olamadığını fark eder.