Zaman Su Gibi Aktığında
0 Comment
Stop-motion film deneyleri. Hepsi aynı formülü kullanıyor: Sahneyi kurma, gerçek-zamanlı hareket ve ardından ilüzyonu açığa çıkartmak için hızlandırma.
Yaşamdan Sonra
0 Comment
Yeni Zelanda cenaze evlerinin gizli iç dünyalarına büyüleyici bir bakış. Yaşamdan Sonra ölü bedenlerin son yolculuklarına özel olarak hazırlanmasına eşlik eden erkek ve kadınları izliyor.
Şarkı Söyle
0 Comment
Yaşanmış bir hikâyeye dayanan Şarkı Söyle, ödüllü bir okul korosunu ve ayağa kalkıp bozuk sisteme kafa tutmak veya sessizce uyum göstermek arasında zorlu bir tercih yapmak zorunda kalan yeni bir [...]
Son Mevsim
0 Comment
Son mevsim, yazın sıcak enerjisini takip eden sakinliktir. Daniela Leitner’in canlandırma filmi Son Mevsim, yaşlı bir çiftin yaşadığı melankoliyi anlatır.
Sekizinci Kıta
0 Comment
Midilli Adası’nda terk edilmiş bir çöplük, iki büyük kraterli dağın üzerinde durmaktadır. Kraterler mülteci akınından arta kalan binlerce can yeleğiyle dolup taşmıştır.
Negatif Alan
0 Comment
Toplanmayı bana babam öğretti.
Külfet
0 Comment
Modern bir alışveriş merkezinde hayat bulan karanlık bir müzikal. Hepsi birer hayvan olan dükkân çalışanları, bu müzikaldeki performanslarıyla can sıkıntılarından ve varoluşsal endişelerinden kurtulmaya çalışırlar.
Kayıtlı / Kayıtsız
0 Comment
Doğum servisinin dışında bekleyen Roman aileye, reşit olmayan kızlarının bir kız çocuğu doğurduğu duyurulur. Pardică(50), haberden memnun görünmemektedir; bu erken hamilelikten hoşnutsuzdur ve karısını suçlamaktadır.
Kamyon
0 Comment
“Peşin hükümler diyarında, duman olan yerden mutlaka ateş çıkar.” Kendisine emanet edilen kamyonla şehirler arası uzun bir yola koyulan Besim, motor arızası sebebiyle Anadolu’nun bağrında, ıssız bir yolda kalakalır.
Göçmen Blues
0 Comment
Filmin fonunu W. H. Auden’ın 1939 tarihli şiirinin oluşturduğu Göçmen Blues, Calais kentinin hemen dışındaki ‘balta girmemiş orman’ adlı göçmen kampının bir gününü anlatır.