LIBERTAD

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2021
104’
renkli
İspanya, Belçika

15 yaşındaki Nora’nın aile yazlığında geçirdiği tatil sıradan ve sıkıcıdır. Yazlıkta çalışan Rosana’nın kızı Libertad’ın gelişiyle Nora’nın hayatı birdenbire canlanacaktır. İki genç kız, birlikte bir dizi maceraya girerken aynı zamanda yetişkinliğe doğru yol alacaklardır. Ancak, aralarında toplumsal sınıf farkının ördüğü görünmez bir duvar vardır. Libertad’ın kişisel travmasının getirdiği gerilim de sürmektedir. Usta senaryo yazarı Clara Roquet, uzun zamandır merakla beklenen ilk filminde iki genç kızın yaz arkadaşlığını duyarlılıkla ele alırken, kamerasını yetişkinlerin dünyasına çevirmeyi ve göçmen işgücüne dayalı ev içi emeğini sorgulamayı da ihmal etmiyor.

Libertad kimlik, aile ve sona doğru yaklaşan bir dünya ile ilgili bir öykü anlatıyor. Aynı zamanda anneler ve kızları, anlattığımız ve bizi biz yapan hikâyeler ile nesilden nesile geçen travmalar hakkında bir öykü. Ancak en önemlisi, erişkinliğe geçerken sosyal sınıf sınırlarını arkadaşlık yoluyla aşan, farklı sorunları olan ve farklı dünyalara ait iki kızın öyküsü bu.

Clara Roquet kariyerine Carlos Marques-Marcet’in yönettiği ödüllü film 10,000 KM’nin ortak senaristi olarak başladı. İlk kısa filmi El Adiós dünya galasını Toronto’da gerçekleştirdi. Zamanla İspanya ve Latin Amerika’da tanınmış bir senaryo yazarı oldu, Jaime Rosales’in Petra, Daniel Burman’ın También Esto Pasará, Carlos Marques-Marcet’in The Days to Come, Paula Ortiz’in The Red Virgin filmlerinin ortak senaristliğini yaptı. İkinci kısa filmi Good Girls birçok ödül kazandı. 2018’de Netflix için çekilen Tijuana dizisinin iki bölümünü yönetti. Libertad ilk uzun metrajıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.