KARDEŞLERİM VE BEN

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2021
108’
renkli
Fransa

Güney Fransa’da yaşayan 14 yaşındaki Nour, yaz tatilinin başlaması nedeniyle mutludur. Üç ağabeyiyle birlikte bir sosyal konutta yaşamakta, kardeşler sırayla komadaki annelerinin bakımını üstlenmektedir. İtalyan operalarını seven annesi için bu müziği çalan Nour, zamanla operaya tutkuyla bağlanır. Nour evde ağabeyleriyle yaşadığı gerginlik nedeniyle evi terk etmeyi ve uzaklara gitmeyi düşlemektedir. Yaz aylarında ders veren opera sanatçısı Sarah ile tanışınca, yaşadığı ortamdan kurtulup kendine yeni bir gelecek kurma olanağına kavuşur.

Yohan Manca, bir tiyatro oyunundan sinemaya uyarladığı ilk filminde, işçi sınıfından gelen ve İtalyan tenor Luciano Pavarotti gibi olmayı hayal eden bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Görüntü yönetmeni Marco Graziaplena’nın kamerası, İtalyan sinemasının 1960 ve 70’lerini anımsatan görüntülerle, klişelere düşmeden dört kardeşi beyaz perdeye taşıyor.

Yohan Manca (1985) Kariyerine oyuncu ve tiyatro yönetmeni olarak başladı. 2012’de senaryosunu yazıp yönettiği ilk kısa filmi Le Sac birçok festivalde gösterildi. Kardeşlerim ve Ben ilk uzun metraj filmidir. Halen Élise Arfi’nin Pirate n° 7 adlı romanına dayanan bir senaryo üzerinde çalışıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.