KAEPERNICK VE AMERİKA

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2022
82’
ABD
Renkli

2016 yılının yaz aylarıydı, seçimler yaklaştıkça ABD çalkalanmaya başlamış, huzursuzluğu tetikleyecek sayısız olay geçekleşmişti: Philando Castille ve Alton Sterling cinayet videoları, alternatif sağın saldırıları, sahte haberler, Black Lives Matter hareketi, Rusya’nın seçimlere müdahalesi ülkeyi taşmaya hazır kaynayan bir kazana çeviren etkenlerden bazılarıydı. Henüz kimse farkında değildi ama Trumpizm doğmak üzereydi. Derken Colin Kaepernick diz çöktü ve Amerika çılgına döndü. Kaepernick’in dizi Amerika’nın siyah ve beyaz fay hatlarını oynatmış ve sonu gelmez ırk tartışmaları alanında bir depreme neden olmuştu. Tek bir jestin artçı şokları yıllardır ABD’yi sarsmaya devam ediyor.

Bir süre tüm mantıklı sorulara cevap vermeye çalışan Kaepernick, sonunda konuşmaktan vazgeçti. Sessiz kalışı, bu adamı ve hikayesini ayrıntılı bir biçimde inceleme fırsatı sundu. Sürprizler ve çelişkilerle dolu katmanlar ortaya çıktı. Siyah oyun kurucu, beyaz bir aile tarafından evlat edinilmişti ve melezdi. Çekingen tabiatlı bu genç bir anda ilgi odağı oldu. Herkesin hakkında konuştuğu adam çoğunlukla sessizdi. Tavrını diz çökerek ortaya koymuştu.

Kaepernick ve Amerika bu sembolik jestin gün yüzüne çıkardığı kayda değer çatışmayı ele alırken, Kaepernick’i ve yaptığı protesto eylemini de ayrıntıyla inceliyor.

Saygın yapımcı, belgesel ve televizyon yönetmeni Tommy Walker hayatını ırk ve kimlik sorunlarını konu alan hikayelere adadı. Son filmi Toni Morrison: The Pieces I Am, Nobel ve Pulitzer ödüllü efsanevi yazarı konu alan sanatsal ve mahrem bir inceleme. Uzun metrajlı teatral belgeseli God Grew Tired of Us ile Sundance Film Festivali’nde En İyi Belgesel ve İzleyici Ödülü’nü aldı. Belgesel dünyasının yükselen yıldızlarından Ross Hockrow film yapımı alanındaki sayısız becerisini farklı projelere taşıdı. Yönetmenliğini ve editörlüğünü yaptığı Kaepernick ve Amerika sanatçının son projesi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.