FABIAN VEYA BOK YOLUNA GİTMEK

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2021
176’
renkli
Almanya

Berlin 1931. Jakob Fabian gündüzleri bir sigara fabrikasının reklam bölümünde çalışmakta, geceleri ise zengin arkadaşı Labude ile barlarda, genelevlerde ve sanat stüdyolarında vakit geçirmektedir. Özgüveni yüksek Cornelia ile tanışınca kısa bir süreliğine kötümserliğinden kurtulur ve Cornelia’ya âşık olur. Ancak kısa bir süre sonra ekonomik kriz nedeniyle işini kaybeder. Cornelia ise kendisine ilgi duyan patronunun yardımıyla ünlü bir oyuncu olur. Fabian bu ilişkiyi bir türlü kabullenemez. Altüst olan yalnızca kendi yaşamı değildir… Erich Kästner’in 1931 yılında yayımlanan ve çöküşü anlattığı klasikleşmiş Bok Yoluna Gitmek adlı romanından uyarlanan olağanüstü bir film.

Yüzünde ciddi bir ifade ile ona baktı. “Ben melek değilim Bayım. Melekler için pek de iyi zamanlarda yaşamıyoruz. Ne yapmamız gerekiyor? Birine âşık olunca, geçmişle bütün bağımızı kesip ona teslim oluyoruz. Yüzümüzde dostça bir gülümseme ile ‘İşte buradayım’ diyoruz. ‘Evet buradasın’ diyor ve ensesini kaşıyor ve sadece ona ait olduğumu düşünüyor. Kaygılanmadan ona elimizdeki her şeyi veriyoruz, ancak o lanet okuyor. Hediyelerimizden rahatsız oluyor. Başlangıçta daha sakin, sonra hiddetleniyor. Sonuçta her zamankinden daha yalnız kalıyoruz. 25 yaşındayım ve iki erkek tarafından terk edildim. Bir yerlerde kasten unutulmuş bir şemsiyeden farkım yok. Böyle açık konuşmamdan rahatsız oluyor musunuz?” Dominik Graf

Dominik Graf (Münih, 1952) 1980’de Münih Film ve TV Akademisi’nden mezun oldu. TV ve sinemada yazar ve yönetmen olarak çalıştı, filmleri Lola ve Grimme dahil, birçok seçkin ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Der Fahnder dizisi (1984), The Cat (1988), The Invincibles (1994), Hotte im Paradies (2003), The Beloved Sisters (2014), In the Face of Crime (10 Bölüm, 2010), Polizeiruf 110 adlı TV dizisi, yapıtları arasında sayılabilir. 2010 yılında sinema üzerine yazıları kitap olarak yayımlandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.