El
0 Comment
Bir çömlekçinin öyküsünü anlatan bu fantastik film, insanın yaratıcılığında özgürlüğün önemini ele alıyor.
Tutku
0 Comment
İnsan yaşamının altı döneminde hız tutkusunun olumsuz etkilerini anlatan bir toplumsal taşlama. İnsan hız için aşkını, kültürünü, bütün zamanını hatta yaşamını bile feda edebilir.
Işık
0 Comment
Bir elektrik ampulünü kıran iki çocuğun başına gelenleri konu alan bir öykü.
Akrobat Bay Prokouk
0 Comment
Güçlü bir akrobat ve aslan terbiyecisi olarak sirke giren Bay Prokouk hakkında bir hiciv. Tüm yeteneğine karşın çadırın dışında düzenli ve dikkatli olmayan Bay Prokouk, kendini yaraladığında bundan ders çıkartıyor.
Tutsak Ferda
0 Comment
Ondřej Sekora’nın popüler kitabından uyarlanan “Karınca Ferdy’nin Maceraları” serisinden bir bölüm. Ferda kırmızı karıncalardan kaçarken bir su böceği, bir geyik böceği, bir kızböceği ve larvaları ile tanışır.
Kapışma
0 Comment
Fareler ve kediler hayat boyu düşman ve bu bitmeyen kovalamaca bir komediye bol bol malzeme veriyor.
İki Yumak Yün
0 Comment
İki yün çilesinin romantik hikâyesi.
Koza
0 Comment
Çok yönlü Slovak yönetmen Ivan Ostrochovsky’nin çarpıcı bir görselliğe sahip yarı belgesel filmi Koza, ailesini bir arada tutmak umuduyla ringlere geri dönen emekli Roman boksörün dokunaklı hikâyesini aktarıyor. Amatör oyuncuların [...]
Güneş
0 Comment
Günlük, sıradan yaşam üzerine düşsel bir hikâye. Uzun süre engellendikten sonra özgürlüğüne kavuşmuş bir hayal gücünün hikâyesi; Tanrı’yla ilgili masumane bir çocuk oyunu.
Kukuriku
0 Comment
Uyumak isteyen bir adamla onu rahat bırakmayan horoz üzerine bir kukla parodisi