ÇATIDAKİ KADIN

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2022
97’
Polonya, İsveç, Fransa
Renkli

Altmış yaşındaki Mirka’nın görünürde sıradan bir hayatı vardır. Bir sabah her zamanki gibi erkenden kalkar, ailesinin çamaşırlarını asar, balığına yem alır ve arkasından mutfak bıçağıyla bir bankayı soyar. Paraya duyduğu ihtiyacı yalnızca sevgiye duyduğu özlemin aşabildiğini keşfedecektir. Bu beklenmedik eylem ailesini ve hayatını darmadağın ederken, doyurucu bir hayat yaşamak için kendi içine dönmek ve değiştirmesi gereken şeylerle yüzleşmek zorunda kalıyor.

En İyi Oyuncu Tribeca En İyi Kadın Oyuncu Gdynia

“Yönetmen Anna Jadowska’nın etkileyici, kişisel, umut dolu ve eğlenceli filminde pek çok unutulmaz dramatik sahne yer alıyor. Mira rolünde hemen her sahnede izleyicinin karşısına çıkan Pomykala etkileyici bir performans sunuyor ve içsel çatışmalarını kusursuz biçimde aktardığı karakteri adeta gerçekten yaşıyor. Mira’nın benlik yolculuğunda karşılaştığı akılda kalıcı yan karakterlerin hepsi dünya üzerindeki insani çeşitliliği övgüyle yansıtıyor. Gerçek bir olaydan esinlenen bu karmaşık karakter betimlemesi kalburüstü sineatik gerçekçilikle aktarılıyor.”

Lodz Film Okulu ve Wajda Yönetmenlik Okulu mezunu Anna Jadowska’nın ilk uzun metrajlı filmi Touch Me, 2003 Berlinale Festivali Forum Bölümü’nde gösterildi ve 2004’te Polonya Bağımsız Sinema Ödülü’ne layık görüldü. Kısa filmi Koridor aynı yıl Cannes Uluslararası Eleştirmenler Haftası programına seçildi. 2005’te Now, Me ile Polonya En İyi İlk Film Ödülü’nü kazandı. Son uzun metrajlı filmi Wild Roses (2017) Stockholm Uluslararası Film Festivali Impact Ödülü’nü aldı ve Cottbuss Uluslararası Film Festivali’nde beş ödül kazandı.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.