70. Cannes Film Festivali Türkiye Standı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

17-28 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 70. Cannes Film Festivali sırasında açılan Avrupa Film Pazarı’ndaki Türkiye Standı organizasyonu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ankara Sinema Derneği’ne verildi.

Standımızda Türkiye sinemasının tanıtımı amacıyla, uzun metrajlı filmlerden oluşan bir katalog, kısa metraj ve belgesellerden oluşan bir bir katalog, Türkiye’de düzenlenen film festivalleri ve faaliyet gösteren yapım şirketlerinin bilgilerini içeren bir katalog, kısa film seti DVD’leri ve promosyon malzemeleri dağıtıldı. Ülkemiz sineması ve ülkemiz hakkında bilgi almak isteyen yapımcı, yönetmen, dağıtımcı, festival yöneticisi, sinema işletmecisi, uluslararası sinema kuruluşlarının temsilcileri, sinema yazarları vb kişilere gerekli bilgiler verilmek üzere toplantılar düzenlendi.

Yol filminin restore edilmiş yeni kopyası 19 Mayıs Cuma günü gösterildi. Gösterime filmin oyuncularından Güngör Bayrak katıldı.

Cannes Film Festivali’nin bu yılki afişinde yer alan ünlü İtalyan oyuncu Claudia Cardinale, 21 Mayıs Pazar günü Türkiye standına konuk oldu. Cardinale’nin 2000 yılında rol aldığı Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak filminin yönetmeni Ali İlhan, filmin oyuncusu Fahriye Evcen ve görüntü yönetmeni Soykut Turan’ın da katılımıyla standımızda bir resepsiyon düzenlendi.

Uzun Metrajlı Filmler Kataloğu

Kısa Metrajlı ve Belgesel Filmler Kataloğu

Film Festivalleri ve Film Şirketleri Kataloğu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.