Berlin Film Festivali Türkiye Standı Başvuruları

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

5-15 Şubat 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek 65. Berlin Film Festivali sırasında açılacak Avrupa Film Pazarı’ndaki Türkiye Standı’nın organizasyonu T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ankara Sinema Derneği’ne verilmiştir.

Stantta dağıtılmak üzere kısa film ve belgeseller ile uzun metrajlı filmler için İngilizce olarak iki ayrı katalog hazırlanacaktır. 2014 yılında Berlin Film Festivali kataloğunda yer almamış 2014-2015 yapımı filmler seçkiye alınacaktır. Kısa ve belgesel filmler için bir ön eleme yapılacaktır. Katalogda ayrıca yapım şirketleri, yapım sonrası hizmet veren şirketler, dağıtım şirketleri ve ekipman kiralayan şirketlerin iletişim bilgilerine yer verilecektir. Güncel adres, telefon, faks, e-mail adresi ve web sitesi bilgilerinin tarafımıza e-mail yoluyla yollanmasını rica ediyoruz.

Katalogda Türkiye’de düzenlenen film festivalleri ile ilgili bir bölüm de yer alacaktır. Festivallerin , 2015 tarihleri, iletişim bilgileri ve kısa tanıtım yazısı (İngilizce 50 sözcük) ile birlikte afişlerini yine e-mail yoluyla yollamaları gerekmektedir.

Ayrıca uzun metrajlı filmlerin İngilizce altyazılı fragmanlarından oluşacak bir DVD ile kısa metrajlı film seçkisinin ve kısa metrajlı belgesel film seçkisinin yer alacağı DVD setleri hazırlanacaktır.

Berlin Film Festivali Türkiye standında yer almak ve Türkiye kataloğuna girmek, kesinlikle festivalin resmi programında yer almak anlamına gelmemektedir. Standa başvuruda bulunmak hiçbir şekilde festivale başvurmak demek değildir. Lütfen festival başvurularınızı doğrudan Berlin Film Festivali sitesinde belirtilen şekilde festivale yapınız.

Katalogda yer alacak filmlerin bilgilerinin eksiksiz olması amacıyla Gezici Festival için kullandığımız başvuru formunu doldurmanızı rica ediyoruz.

http://fow.datakal.eu/entryform/en/filmsubmission.aspx

Başvuracak filmlerden istenen belgeler aşağıdadır:

2014-2015 Yapımı Uzun Metrajlı Filmler

Filmin Başvuru formu: (http://fow.datakal.eu/entryform/en/filmsubmission.aspx)
Türkçe ve ingilizce sinopsis (150 sözcüğü aşmamalıdır)
Yönetmenin ingilizce ve türkçe biyografisi (80 sözcüğü aşmamalıdır)
Yönetmenin filmografisi (Türkçe ve ingilizce. Filmlerin ingilizce adlarını yazmayı unutmayınız.)
Filmin online izleme linki.
Filmin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları (Jpeg ve tiff formatlarında iyi kalitede olmalıdır. Küçük boyutlu ve yüksek çözünürlükte olmayan fotoğraflar baskıda kötü çıkacağı için kullanılamaz. Film afişleri katalogda kullanılmamaktadır.)
Yönetmen fotoğrafı
Filmin ingilizce altyazılı fragmanı (yüksek çözünürlüklü avi veya mov formatında)
Berlin’de filmlerinin DVD’lerinin standa gelecek festival yöneticileri ve dağıtımcılara dağıtılmasını isteyenler için stantta dağıtılmak üzere İngilizce altyazılı 40 adet DVD (DVD’lerin verildiği kişiler ve kurumlar festival sonrası bir raporla bildirilecektir). Dvd’ler yalnızca kağıt cd zarfı içerisinde yollanmalı, plastik kaplar kesinlikle kullanılmamalıdır.

2014-2015 Yapımı Belgesel Filmler

Filmin Başvuru formu: (http://fow.datakal.eu/entryform/en/filmsubmission.aspx)
Filmin Türkçe ve İngilizce sinopsisi (50 sözcüğü aşmamalıdır)
Yönetmenin İngilizce ve Türkçe biyografisi (50 sözcüğü aşmamalıdır)
Yönetmenin filmografisi (Türkçe ve İngilizce. Lütfen filmlerin İngilizce adlarını yazmayı unutmayınız.)
Filmin online izleme linki.
Filmin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları. (Jpeg ve tiff formatlarında iyi kalitede olmalıdır. Küçük boyutlu ve yüksek çözünürlükte olmayan fotoğraflar baskıda kötü çıkacağı için kullanılamaz. Film afişleri katalogda kullanılmamaktadır.)
Ön elemeyi geçen uzun metrajlı belgesel filmler için standa gelecek festival yöneticileri ve dağıtımcılara verilmek üzere İngilizce altyazılı 30 adet DVD (DVD’lerin verildiği kişiler festival sonrası bir raporla bildirilecektir). Dvd’ler yalnızca kağıt cd zarfı içinde yollanmalı, plastik kaplar kesinlikle kullanılmamalıdır.

2014-2015 Yapımı Kısa Filmler

Filmin Başvuru formu (http://fow.datakal.eu/entryform/en/filmsubmission.aspx)
Filmin türkçe ve ingilizce sinopsisi (50 sözcüğü aşmamalıdır)
Yönetmenin ingilizce ve türkçe biyografisi (50 sözcüğü aşmamalıdır)
Yönetmenin filmografisi (Türkçe ve ingilizce. Filmlerin ingilizce adlarını yazmayı unutmayınız.)
Filmin online izleme linki.
Filmin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları (Jpeg ve tiff formatlarında iyi kalitede olmalıdır. Küçük boyutlu ve yüksek çözünürlükte olmayan fotoğraflar baskıda kötü çıkacağı için kullanılamaz. Film afişleri katalogda kullanılmamaktadır.)

Yapım Aşamasında Olan Uzun Metrajlı Filmler

Filmin Başvuru formu (http://fow.datakal.eu/entryform/en/filmsubmission.aspx)
Filmin türkçe ve ingilizce sinopsisi (150 sözcüğü aşmamalıdır)
Yönetmenin ingilizce ve türkçe biyografisi (80 sözcüğü aşmamalıdır. Aştığı durumlarda 80 sözcükten önce biten cümleden sonrası kataloğa alınmayacaktır.)
Yönetmenin filmografisi (Türkçe ve ingilizce. Lütfen filmlerin ingilizce adlarını yazmayı unutmayınız.)
Filmin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları (Yapım aşamasında olan filmler için mekan vb fotoğraf kullanılabilir. Jpeg ve tiff formatlarında iyi kalitede olmalıdır. Küçük boyutlu ve yüksek çözünürlükte olmayan fotoğraflar baskıda kötü çıkacağı için kullanılamaz. Film afişleri katalogda kullanılmamaktadır.)
Yönetmen fotoğrafı
Filmin pre-prodüksiyon, çekim ya da post prodüksiyon aşamalarından hangisinde olduğu ayrıca belirtilmedir. 2015 ve 2016 yılları içinde tamamlanacak filmler kataloğa alınacaktır.

Gönderim seçenekleri:

İstenilen tüm belgeler, linklerle beraber dijital olarak email yoluyla ulaştırılmalıdır.
İngilizce altyazılı fragman sadece uzun metrajlı filmlerden istenmektedir. Fragmanlar online olarak yollanabilir.

Tüm belgelerin 5 Ocak 2015 tarihine kadar gönderilmesini rica ediyoruz. Bu tarihten sonraki başvurular ve belgeler kabul edilmeyecektir.

Sorularınız için Pınar Evrenosoğlu (pinar@festivalonwheels.org, T: 0312 466 34 84) ile iletişime geçebilir ve mail yoluyla ileteceğiniz belgelerinizi kendisine yollayabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.