62. Berlin Film Festivali Türkiye Standı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

9-19 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen 62. Berlin Film Festivali’nde Türkiye’den iki film yer aldı. Emin Alper’in yönettiği, Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Berk Hakman’ın rol aldığı Tepenin Ardı adlı film festivalin Forum bölümünde, Reis Çelik’in yönettiği İlyas Salman ve Dilan Aksüt’ün başrollerini paylaştığı Lal Gece adlı film ise Generation bölümünde gösterildi. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Berlin Film Festivali kapsamında düzenlenen Avrupa Film Pazarı’nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla Ankara Sinema Derneği Türkiye standını açtı.

Stantta dağıtılmak üzere kısa film ve belgeseller ile uzun metrajlı filmleri içeren İngilizce iki ayrı katalog hazırlandı. Ayrıca uzun metrajlı filmlerin fragmanlarından oluşan bir dvd ve kısa metrajlı ve belgesel film seçkilerinin yer aldığı sekiz dvd hazırlandı. Türkiye Standı’nda yapımcı, yönetmen, dağıtımcı, festival yöneticisi, sinema işletmecisi, uluslararası sinema kuruluşlarının temsilcileri vb kişilere ülkemiz sineması hakkında bilgi verildi.

Berlin Film Festivali Forum bölümüne seçilen Tepenin Ardı filminin galasına yönetmen Emin Alper, yapımcılar Enis Köstepen, Seyfi Teoman, oyuncular Reha Özcan, Mehmet Özgür, Berk Hakman ve Banu Fotocan katıldı.

Generation bölümünde gösterilecek Lal Gece filminin galasına ise yönetmen Reis Çelik, yapımcı Anıl Çelik, oyuncular İlyas Salman ve Dilan Aksüt, görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki, ses mühendisi Ekrem Çelik ve sanat yönetmeni Burcu Karakaş katıldı.. 13 Şubat Pazartesi akşamı Berlin Büyükelçiliğimiz Kültür Müşavirliği bir Türk gecesi düzenlendi.

indir – Uzun Film Kataloğu
indir – Belgesel ve Kısa Film Kataloğu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.