67. Berlin Film Festivali Türkiye Standı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

9-19 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 67. Berlin Film Festivali – Avrupa Film Pazarı’nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla Ankara Sinema Derneği tarafından Türkiye Standı açıldı.

Ceylan Özgün Özçelik’in yönettiği Kaygı, Panorama Bölümü’nde festivalde gösterildi.

Berlin Film Festivali’nin yapım aşamasındaki projelere destek olmak amacıyla düzenlediği ‘Berlin Talent Project Market’ bölümünde yer alan beş projeden ikisi Türkiye’den. Derya Durmaz’ın yöneteceği Amerika Otobüsü ve Mete Gümürhan’ın Şahmerdan adlı projeleri bu bölüme seçilme başarısını gösterdi.

Berlinale Talents bölümünde Türkiye’den beş isim seçildi: oyuncu Nazlı Bulum, yönetmen Kıvanç Sezer, yapımcı Nefes Polat, sinema yazarı Aslı Ildır ve kurgucu Ali Ağa.

Berlin Film Festivali Fipresci Jürisi’nde Alin Taşçiyan; Teddy Ödülleri jürisinde ise Gizem Bayıksel görev aldı.

Standımızda Türkiye sinemasının tanıtımı amacıyla, uzun metrajlı filmlerden oluşan bir katalog, kısa metraj ve belgesellerden oluşan bir katalog, Türkiye’de düzenlenen film festivalleri ve faaliyet gösteren yapım şirketlerinin bilgilerini içeren bir katalog, kısa film seti DVD’leri, gösterim broşürleri ve promosyon malzemeleri dağıtıldı. Ülkemiz sineması ve ülkemiz hakkında bilgi almak isteyen yapımcı, yönetmen, dağıtımcı, festival yöneticisi, sinema işletmecisi, uluslararası sinema kuruluşlarının temsilcileri, sinema yazarları vb kişilere bilgiler verildi.

indir – Uzun Film Kataloğu

indir – Belgesel ve Kısa Film Kataloğu

indir – Film Festivalleri ve Yapım Şirketleri Kataloğu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.