BEMBEYAZ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2021
98’
Renkli
Türkiye

Dindar bir babanın oğlu olan Vural, sıradan bir hayat sürer. Hasta babasıyla beraber Amerikan Konsolosluğu’nun karşısındaki fotoğrafçı dükkânını işletirler. Vural, namuslu davranmaktan söz eden, Allah’ın her zaman insanları gözlediğini söyleyen babasını örnek alır. Kendi de oğluna benzer öğütler verir. İyi bir evlat, iyi bir baba ve iyi bir koca gibi görünen Vural’ın herkesten gizlediği sırrı; geçimini mahalledeki evlere temizliğe giderek sağlayan ve Amerika’ya gidip yeni bir hayat kurmayı hayal eden Sonay’la kurduğu ilişkidir.

Necip Çağhan Özdemir, Bembeyaz’ı “Kendi inançları çerçevesinde büyük günahlar işlemiş bireylerin nerelere, kimlere ve hangi kavramlara sığınmak zorunda kaldıklarını incelemek adına” yaptığını söylüyor.

Necip Çağhan Özdemir (Ankara, 1989) Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2011-2016 yılları arasında New York Film Academy, Stella Adler Theater ve Ivana Chubbuck Studio’da Sinema ve Tiyatro eğitimi aldı. Los Angeles’ta bir süre reklam ve dizi yapımcısı olarak çalıştı. 2017 yılından bu yana senaryo yazarı, yapımcı ve yönetmen olarak film yapmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.