65. Berlin Film Festivali Türkiye Standı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

5-15 Şubat 2015 tarihlerinde yapılan 65. Berlin Film Festivali sırasında düzenlenen Avrupa Film Pazarı’nda organize edilen Türkiye Standı, bu yıl da T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Ankara Sinema Derneği tarafından gerçekleştirilmiştir.

Festivalin resmi bölümlerinde bu yıl ülkemizden üç film yer almaktaydı. Emine Emel Balcı’nın yönettiği Nefesim Kesilene Kadar, Forum Bölümü’nde, Faruk Hacıhafızoğlu’nun Kar Korsanları adlı filmi Generation Bölümü’nde ve Derya Durmaz’ın yönettiği kısa film Gri Bölge Generation Bölümü’nde gösterildi.

Standımızda Türkiye sinemasının tanıtımı amacıyla, uzun metrajlı filmlerden oluşan bir katalog, kısa metraj ve belgesellerden oluşan bir katalog, dvd’ler, afişler, gösterim broşürleri ve promosyon malzemeleri dağıtılmıştır. Ülkemiz sineması ve ülkemiz hakkında bilgi almak isteyen yapımcı, yönetmen, dağıtımcı, festival yöneticisi, sinema işletmecisi, uluslararası sinema kuruluşlarının temsilcileri, sinema yazarları vb kişilere gerekli bilgiler verilmiştir. Ülkemizde film çekimi yapmak isteyen, ülkemizden ortak arayan kişilere gerekli bilgiler verilmiştir.

indir – Uzun Film Kataloğu
indir – Belgesel ve Kısa Film Kataloğu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.