5. İNGİLİZ KISA FİLM GÜNLERİ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

27 Şubat-26 Mart 2006
Ankara, Eskişehir, Mersin, Sivas, Konya, Isparta, İzmir, Diyarbakır

Ankara Sinema Derneği’nin British Council ile birlikte düzenledikleri 5. İngiliz Kısa Film Günleri 27 Şubat – 26 Mart 2006 tarihleri arasında Eskişehir, Ankara, Mersin, Sivas, Konya, Isparta, İzmir ve Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Film günleri kapsamında İngiltere’den gelen canlandırma ve kurmaca kısa filmlerin yanı sıra Türkiye ve Avrupa’dan genç yönetmenlerin filmleri gösterildi.

Etkinliği Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi, Ankara’da Türk-İngiliz Kültür Derneği, Mersin’de Mersin Üniversitesi, Sivas’da Cumhuriyet Üniversitesi, Konya’da Selçuk Üniversitesi, Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi, İzmir’de Konak Belediyesi ve Diyarbakır’da Anadolu Kültür ile Diyarbakır Sanat Merkezi konuk etti.

5. İngiliz Kısa Film Günleri kapsamında British Council’ın ilk kez düzenlediği “DV 333 Üç Film Üç Ay Üç Dakika” adlı dijital video film yarışmasında dereceye giren ilk 11 film de gösterildi. 3 ay süresinde çekilen 3 dakikalık filmlerin katıldığı digital video yarışmasına 61 genç yönetmen başvurmuştu. British Council ilk 3 ödülü kazanan yarışmacılara bir haftalığına Yunanistan’da film çekme imkanı sunuyor.

Film gösterimleri 27 Şubat – 1 Mart tarihlerinde Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Sinema Anadolu’da, 2-4 Mart’ta Ankara’da Türk-İngiliz Kültür Derneği Salonu’nda ve ayrıca özel öğrenci gösterimleriyle Ankara ve Gazi Üniversiteleri’nin İletişim Fakülteleri’nde, 6-7 Mart’ta Mersin’de Mersin Üniversitesi Merkez Konferans Salonu’nda, 10-11 Mart’ta Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezin’de, 13-14 Mart’ta Konya’da Süleyman Demirel Kültür Merkezi Malazgirt Salonu’nda, 15-16 Mart’ta Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi Kültür Merkezi’nde, 22-23 Mart’ta İzmir’de Güzelyalı Kültür Merkezi ve Benal Nevzat Salonu’nda, 25-26 Mart’ta Diyarbakır’da Diyarbakır Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirildi.

5. İngiliz Kısa Film Günleri’ne Türk yönetmenlerin yanı sıra İngiltere, Yunanistan, İsrail ve Kosova’dan da genç yönetmenler katıldı.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.