4. İNGİLİZ KISA FİLM GÜNLERİ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

18 Şubat-5 Nisan 2005
Ankara, Eskişehir, Bursa, İstanbul, İzmir, Kars, Van, Diyarbakır, Batman

British Council ve Ankara Sinema Derneği'nin birlikte düzenledikleri 4. İngiliz Kısa Film Günleri 18 Şubat – 5 Nisan 2005 tarihleri arasında Ankara, Eskişehir, Bursa, İstanbul, İzmir, Kars, Van, Diyarbakır ve Batman'da gerçekleştirildi.

4. İngiliz Kısa Film Günleri, 18-20 Şubat tarihlerinde Ankara, 21-23 Şubat tarihlerinde Eskişehir, 7-9 Mart tarihlerinde Bursa, 10-12 Mart tarihlerinde İstanbul, 16-18 Mart tarihlerinde İzmir, 28-29 Mart tarihlerinde Kars, 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde Van, 3-4 Nisan tarihlerinde Diyarbakır ve 5 Nisan'da da Batman'a konuk oldu.

Üç paketten oluşacak gösterimlerde birinci paket İngiltere'den canlandırma filmleri, ikinci paket ise İngiltere'den müzik filmlerinden oluşurken, üçüncü paket'te bu yıl ilk kez Türkiye ve Avrupa'dan genç film yönetmenlerinin filmleri yer alıyor. Türkiye'den ve Avrupa'dan başvuran filmler arasından seçilenler etkinliğin programına alındı.

İngiliz Kısa Film Günleri'ne Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi, Bursa'da Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da Bilgi Üniversitesi, İzmir'de İzmir Sanat, Kars'da Kars Belediyesi, Van'da Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Diyarbakır'da Diyarbakır Sanat Merkezi, Anadolu Kültür A.Ş., Batman'da Batman Barosu Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı evsahipliği yaptı.

Gösterimler Ankara'da Kızılay Büyülü Fener Sineması'nda, Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu'da, Bursa'da Tayyare Kültür Merkezi'nde, İstanbul'da Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü Sinema Salonu'nda, İzmir'de İzmir Sanat'da, Kars'da Kars Sanat Merkezi'nde, Van'da 100. Yıl Üniversitesi'nde, Diyarbakır'da Diyarbakır Sanat Merkezi'nde, Batman'da Anadolu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Etkinliğin basın sponsorluğunu Radyo ODTU üstlendi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.