1. İNGİLİZ KISA FİLM GÜNLERİ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

4-23 Mart 2002
Ankara, Eskişehir, Bursa, İzmir

4-23 Mart tarihlerinde Ankara, Eskişehir, Bursa ve İzmir’de gerçekleştirildi. The British Council ve Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği etkinlikte İngiltere’den 27 kısa film izleyicilere sunuldu.

İngiliz Kısa Film Günleri programında 11 filmden oluşan “Kale Direklerini Sarsmak” adlı bir futbol seçkisi, 9 filmlik “Kahkaha Tufanı” adlı komedi paketi ve Ulusal Film ve Televizyon Okulu öğrencilerinin çektiği 7 filmlik “Okul Bitti” adlı bölüm yer alıyor.

İngiltere’nin en önemli sinema okullarından biri olan Ulusal Film ve Televizyon Okulu öğrencilerinin yönetmenliğini üstlendiği filmlerden oluşan “Okul Bitti” adlı bölümde öğrencilerin okul ödevi olarak gerçekleştirdikleri, bazıları uluslararası festivallerde ödüller almış filmler izlenebilecek. Bölümün adının “Okul Bitti” olmasının nedeni bu öğrencilerin diplomalarını alıp sinema dünyasına girmiş olmalarından kaynaklanıyor.

“Kahkaha Tufanı” adlı komedi filmleri İngilizlerin kendine has mizah anlayışını yakından tanıyabilmek için iyi bir olanak. Bu bölümde “Mısır Gevreği Katilleri”, “Sen Değilsin Benim”, “Tatlı”, “Benzin”, “Tatlıgeceiyikalp”, “Gürleyen Domuz”, “Zayıf Olasılık”, “Kendi Kaderini Kendin Belirle” ve “Taksi” adlı filmler yer alıyor

Onbir filmlik “Kale Direklerini Sarsmak” adlı futbol programında ise Türkiye’de ilk kez futbolu konu alan bir kısa film seçkisi izleyicilere sunulacak. Dünyanın en popüler sporu olma özelliğini koruyan futbol hakkında kurmaca, belgesel ve canlandırma türü filmlerden oluşan bu paket “futbolsever” sinemaseverlere futbolun neden yalnızca bir spor değil aynı zamanda bir din, bir kültür ve bir yaşam biçimi olduğu konusunda fikir verebilecek güçte.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.