17 Şubat 2014 ,

6-16 Şubat 2014 tarihlerinde yapılan 64. Berlin Film Festivali sırasında düzenlenen Avrupa Film Pazarı’nda organize edilen Türkiye Standı, bu yıl da T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Ankara Sinema Derneği tarafından gerçekleştirilmiştir.

Festivalin resmi bölümlerinde bu yıl ülkemizden beş film yer almaktaydı. Kutluğ Ataman’ın yönettiği Kuzu, Panorama Special Bölümü’nde, Melisa Önel’in Kumun Tadı adlı filmi Forum Bölümü’nde, Merve Kayan ve Zeynep Dadak’ın yönettiği Mavi Dalga ve Hüseyin Karabey’in yönettiği Sesime Gel Generation Bölümü’nde ve Hasan Serin’in yönetmenliğini üstlendiği Ağrı ve Dağ, Generation Kısa Film Bölümü’nde gösterildi.

Standımızda Türkiye sinemasının tanıtımı amacıyla, uzun metrajlı filmlerden oluşan bir katalog, kısa metraj ve belgesellerden oluşan bir katalog, dvd’ler, afişler, gösterim broşürleri ve promosyon malzemeleri dağıtılmıştır. Ülkemiz sineması ve ülkemiz hakkında bilgi almak isteyen yapımcı, yönetmen, dağıtımcı, festival yöneticisi, sinema işletmecisi, uluslararası sinema kuruluşlarının temsilcileri, sinema yazarları vb kişilere gerekli bilgiler verilmiştir. Ülkemizde film çekimi yapmak isteyen, ülkemizden ortak arayan kişilere gerekli bilgiler verilmiştir.

Uzun metrajlı filmler kataloğunu indir

Belgesel ve kısa metrajlı filmler kataloğunu indir