19 Aralık 2016 ,

9-19 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek 67. Berlin Film Festivali sırasında açılacak Avrupa Film Pazarı’ndaki Türkiye Standı’nın organizasyonu T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ankara Sinema Derneği’ne verilmiştir.

Festivalde bu yıl ülkemizden bir uzun metrajlı ilk film yer almaktadır. Ceylan Özgün Özçelik’in yönettiği Kaygı, Panorama Bölümü’nde festivalde gösterilecek ve ilk filmlere verilen ödül için yarışacaktır.

Standımızda Türkiye sinemasının tanıtımı amacıyla, uzun metrajlı filmlerden oluşan bir katalog, kısa metraj ve belgesellerden oluşan bir katalog, Türkiye’de düzenlenen film festivalleri ve faaliyet gösteren yapım şirketlerinin bilgilerini içeren bir katalog, kısa film seti DVD’leri, gösterim broşürleri ve promosyon malzemeleri dağıtılacaktır. Ülkemiz sineması ve ülkemiz hakkında bilgi almak isteyen yapımcı, yönetmen, dağıtımcı, festival yöneticisi, sinema işletmecisi, uluslararası sinema kuruluşlarının temsilcileri, sinema yazarları vb kişilere gerekli bilgiler verilmek üzere toplantılar düzenlenecektir.

“İndir – Uzun Metrajlı Film Kataloğu”

“İndir – Belgesel ve Kısa Film Kataloğu”

“İndir – Film Festivalleri ve Yapım Şirketleri Kataloğu”