22 Aralık 2015 , ,

11-21 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek 66. Berlin Film Festivali sırasında açılacak Avrupa Film Pazarı’ndaki Türkiye Standı’nın organizasyonu T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ankara Sinema Derneği’ne verilmiştir.

Festivalin resmi bölümlerinde bu yıl ülkemizden dört film yer almaktadır. Ahu Öztürk’ün yönettiği Toz Bezi, Forum Bölümü’nde, Ümit Köreken’in Mavi Bisiklet, Barış Kaya ve Soner Caner’in Rauf ve Mete Gümürhan’ın Genç Pehlivanlar adlı filmleri Generation Bölümü kapsamında festivalde gösterilecek.

Standımızda Türkiye sinemasının tanıtımı amacıyla, uzun metrajlı filmlerden oluşan bir katalog, kısa metraj ve belgesellerden oluşan bir katalog, dvd’ler, gösterim broşürleri ve promosyon malzemeleri dağıtılacaktır. Ülkemiz sineması ve ülkemiz hakkında bilgi almak isteyen yapımcı, yönetmen, dağıtımcı, festival yöneticisi, sinema işletmecisi, uluslararası sinema kuruluşlarının temsilcileri, sinema yazarları vb kişilere gerekli bilgiler verilmek üzere toplantılar düzenlenecektir.

“İndir – Uzun Metrajlı Film Kataloğu”

“İndir – Belgesel ve Kısa Film Kataloğu”